Arsenal savladao Totenhem i pobjegao Sitiju

Fudbaleri Arsenala gostovali su danas svom najvećem rivalu – Totenhemu, i savladali ih rezultatom 3:2, te tako uspješno nastavili borbu za titulu Premijer lige.

Tobdžije su tako povećale prednost i nalaze se na čelu tabele sa četiri boda više od Mančester sitija, ali branilac titule ima dvije utakmice manje od njih.

Činilo se da je u derbiju sjevernog Londona sve bilo riješeno posle malo više od pola sata igre kada su gosti stekli čak tri gola prednosti.

Tobdžije su povele samo minut pošto im je poništen gol Haverca zbog ofsajda u kom se našao kapiten Edegor. Bilo je to u 15. minutu, korner je izveo Bukajo Saka, a autogol je postigao Danac Pjer Emil Hejberg za 0:1.

Totenhem je brzo uzvratio, u 21. minutu prvo je Romero pogodio stativu, a minut kasnije je mrežu Arsenala tresao Miki Van de Ven, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Nastavio je domaći tim sa napadima, u 27. minutu stvorila se gužva u kaznenon prostoru gostiju, u prvom trenutku izgledalo je da bi Totenhem mogao da dobije penal, međutim Tobdžije su brzo izvele kontra-napad, Kai Haverc je idealno pronašao Bukaja Saku, koji sa desne strane pogađa suprotan ugao gola golmana Vikarija – 0:2.

Samo desetak minuta kasnije već je bilo 0:3. Ponovo korner, ovog puta sa lijeve strane terena, izveo ga je Deklan Rajs, a najsnalažjliviji u šesnaestercu Totenhema bio je Kai Haverc.

Drugo poluvrijeme proteklo je u dominaciji domaćina, a gol su postigli u 64. minutu i to nakon velike greške golmana Arsenala Davida Raje. Španac je povratnu loptu Gabrijela bukvalno poklonio Kristijanu Romeru, a Argentinac je bez poteškoća zatresao mrežu gostiju – 1:3.

U 87. minutu dosuđen je penal za Totenhem, Deklan Rajs je bukvlno šutnuo Bena Dejvisa, a nakon poziva iz VAR sobe i odgledanog snimka sudija Majkl Oliver pokazao je na bijelu tačku. Loptu je uzeo Son Heung-Min i zakucao u mrežu za 2:3!

Do kraja meča viđena je drama, Totenhem je pokušao da dođe do senzacionalnog remija, ali se rezultat više nije mijenjao.

Ovim porazom Totenhem je umanjo šanse u borbi za mjesto koje vodi u Ligu šampiona. Trenutno je peti na tabeli sa čak sedam bodova manje od Aston Vile, mada ima dvije utakmice manje odigrane.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Mančester Siti u posljednjem meču 35. kola od 17.30 gostuje Notingem Forestu.