Mersisajd derbi otpisuje Liverpul iz trke za titulu, Junajted gura na pogon Fernandesa

Fudbaleri Liverpula porazom od Evertona na “Gudisonu” rezultatom 2:0 u zaostalom meču 29. kola Premijer lige napravili su veliki korak unazad u trci za titulom.

U otvorenom 244. Mersisajd derbiju veliku borbu vodili su gradski rivali. Everton je napravio krupan korak ka opstanku i zaustavio Klopove izabranike na putu ka tituli.

Veliki broj prilika na ovom meču vidjeli smo na obje strane, a bolje se snašla domaća ekipa.

Nakon “rikošeta” u kaznenom prostoru Liverpula u 27. minutu, udarac Brantvajta je prošao ispod Alisona i od stative završio u gol Redsa.

Veliku pobjedu u derbiju je “karamelama” donio Kalvert Luin pogotkom glavom poslije kornera Meknila u 58. minutu.

U ostalim mečevima Mančester junajted je savladao Šefild juanjted rezultatom 4:2 poslije preokreta koji je režirao Bruno Fernandes.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Portugalac je po ko zna koji put predvodio “crvene đavole” na putu do pobjede iako je posljednjeplasirana ekipa lige do 61. minuta imala prednost od 2:1 na “Old Trafordu”.

Uslijedili su golovi Fernandesa u 61. i 81. minutu, dok je konačan rezultat postavio Hojlund četiri minuta kasnije.

Bormut je na gostovanju Vulverhemptonu slavio minimalnu pobjedom, dok je Kristal Palas savladao Njukasl rezultatom 2:0.