Minesota spremila 'metlu', Finiks počišćen i u Arizoni

Minesota Timbervulvsi odigrali su maestralnu partiju u Arizoni i poveli sa 3:0 u seriji protiv Finiks Sansa.

Odmah na početku bili smo svjedoci napadačkog arsenala koji posjeduju obije ekipe – poslije spektakularnih 12 minuta košarke u ‘Futprint Centru’ u Arizoni, gosti su ti koji su vodili sa 32:34.

U drugom kvartalu viđena je potpuno drugačija košarka. Mnogo više akcenta bilo je na odbrani svog koša, u čemu su na kraju uspješniji bili ‘vukovi’ koji su na odmor otišli zadovoljniji sa vođstvom rezultatom 53:59.

Potpuni potop ekipa Frenka Vogela doživjela je u trećem kvartalu, koji je na kraju i odlučio pobjednika. Minesota je u tom periodu pokazala vrhunsku igru na oba kraja parketa, ubacili su 36 poena, naspram svega 20 Finiksa, pa su pred posljednjih 12 minuta imali sigurnih 22 poena prednosti.

Posljednjih 12 minuta bili su samo čista formalnost – gosti nijesu niti jednog trenutka dopustili protivniku da se vrati u meč, pa su na kraju upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 109:126 i poveli sa 3:0 u seriji.

Najefikasniji u redovima Minesote bio je Entoni Edvards sa 36 poena, devet skokova i pet asistencija. Pratili su ga sa dabl-dabl učincima Rudi Gober – 19 poena i 14 skokova, kao i Karl-Entoni Tauns sa 18 poena i 13 skokova.

Bredli Bil je sa 28 poena bio najefikasniji u redovima Finiksa. Kevin Durent je dodao 25 poena, dok je Devin Buker imao 23, uz osam asistencija.

Naredni meč igra se u Arizoni u noći između nedjelje i ponedjeljka sa početkom od 3 sata i 30 minuta poslije ponoći po našem vremenu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.