Pejsersi ispustili +19 pa slavili u produžetku

Indijana Pejsersi su u trećem meču plej-of serije protiv Milvoki Baksa stigli do pobjede rezultatom 121:118 poslije produžetka.

Mnogo bolje su utakmicu otvorili izabranici Rika Karlajla i već poslije uvodnih 12 minuta vodili su sa 39:22. Na startu drugog kvartala stigli su do maksimalnih 19 poena prednosti, da bi se Baksi aktivirali u nastavku i smanjili zaostatak do poluvremena, gdje je na semaforu stajalo 67:55.

U drugom poluvremenu bili smo svjedoci mnogo bolje igre, prije svega u odbrani, ekipe Doka Riversa, koja je zahvaljujući tome i raspoloženom Krisu Midltonu uspjela da ostane u igri do samog kraja.

Na sedam sekundi prije kraja Pejsersi su imali 111:108, ali je dodatnih pet minuta Baksima obezbjedio Kris Midlton trojkom na dvije sekunde prije kraja i postavio konačnih 111:111.

U produžetku ponovo slična situacija – Kris Midlton je pogodio trojku za 118:118 na osam sekundi do kraja, ali je na drugoj strani sjajni Tajriz Halibarton pogodio, uz prekršaj, te je sa linije penala postavio konačnih 121:118.

Majls Tarner je sa 29 poena bio prva violina Pejsersa. pratio ga je Tajriz Halibarton sa tripl-dabl učinkom od 18 poena, 16 asistencija i 10 skokova, dok je Paskal Sjakam ubacio 17, uz devet skokova.

Kris Midlton je sa 42 poena i 10 skokova bio najraspoloženiji u redovima Milvokija. Demion Lilard je ubacio 28 poena, dok je Bobi Portis upisao dabl-dabl sa 17 poena i 18 skokova.

Indijana vodi sa 2:1 u seriji, a naredni meč igra se u noći između nedjelje i ponedjeljka od 1 sat poslije ponoći po našem vremenu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.