Danas se navršava 6 godina od smrti velikog fudbalskog stručnjaka Vujadina Boškova.

Vujadin je rođen u Begeču, blizu Novog Sada 16. maja 1931. godine.

Svoju fudbalsku karijeru kao igrač počeo je u Vojvodini čiji dres je nosio 14 sezona od 1946. do 1961. godine. Još kao petnaestogodišnjak upisao je svoj prvi nastup za ovaj klub. Dres Vojvodine nosio je 512 puta i nikada nije meč počeo sa klupe za rezervne igrače ili napustio teren zbog izmjene ili crvenog kartona.

Poslije fenomenalne karijere u Vojvodini, svoj fudbalski put nastavio je u italijanskoj Sampdoriji. Odigrao je samo jednu sezonu nakon čega je otišao u Jang Bojs i počeo osim fudbalske i trenersku karijeru.

Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 57 utakmica, a najveći uspjeh sa reprezentacijom ostvario je 1952. godine osvojivši srebro na Olimpijskim igrama u Helsinkiju.

Trenersku karijeru započeo je u Jang Bojsu 1962. godine gdje je prihvatio ponudu da bude i trener i igrač. Nakon toga vratio se u Vojvodinu koju je vodio dugi niz godina i napravio klub evropskih kvaliteta. Osvojio je prvenstvo Jugoslavije i igrao u četvrfinalu kupa evropskih šampiona i jednom u četvrfinalu kupa UEFA. U međuvremenu je vodio i reprezentaciju Jugoslavije kao selektor.

1973. godine stigla je ponuda od Den Haga koju je prihvatio i sa njom osvojio kup Holandije. Zatim je dvije, ne tako uspješne sezone proveo u Fejenordu. Dolazi ponuda iz Španije, tačnije Saragose koju je vodio za zapanjujućim rezultatima što ga je kasnije preporučilo upravi Real Madrida. Sa ‘Kraljevima’ je osvojio dva kupa Španije i jedno prvenstvo i izgubio od Liverpula finale kupa evropskih šampiona rezultatom 1:0. Zatim su nastupile dvije neuspješne sezone u Sportingu iz Hihona, nakon čega preuzima Askoli i uvodi ga u prvu ligu.

Jugoslavija

Stiže ponuda voljenog kluba Sampdorije sa kojim osvaja dva kupa Italije: jedno prvenstvo i jedan pehar kupa pobjednika kupova. Izgubio je i dva fantastična finala od Barselone – finale kupa pobjednika kupova i finale Kupa evropskih šampiona.

Zatim je nastupio post bez trofeja trenirajući Romu, Napoli, Servete pa opet Sampdoriju i Peruđu.

Trenersku karijeru okončao je kao selektor Jugoslavije uspjevši da je odvede na Evropsko prvenstvo u Belgiji i Holandiji 2000. godine.

Preminuo je u Novom Sadu, a sahranjen je u Begeču uz velike počasti i prisustvo samog vrha evropskog fudbala.