Ajntraht
Ajntraht - Štutgart / Twitter

Zbog bojkota treninga i forsiranja transfera u Lacio Filip Kostić je inicijalno dobio klupsku suspenziju za meč sa Štutgartom. Srećom, strasti su se smirile pa je dobio priliku da igra i golom je donio bod Ajntrahtu – 1:1.

Koliko se dobrom ispostavila odluka trenera Olivera Glasnera da ukine suspenziju našem fudbaleru najbolje se pokazalo u 79. minutu.

Sjajno je vihorno krilo ispratilo akciju Đibrila Soua. Uslijedio je pravovremeni pas. Kostić se namjestio, naciljao i pogodio mrežu Štutgarta. Ujedno donio i bod ekipi.

Istina, mogao je Ajntraht danas da postigne još neki gol. Prvu odličnu priliku je imao Sem Lamers na isteku prvog poluvremena, ali je sjajno odbranio golman Štutgarta.

Lamers se istakao i na isteku sata igre, ali ponovo mu je falilo malo sreće. U narednom napadu je i Martin Hintereger šutirao, ali je pogodio samo prečku.

I onda se ukazao Kostić koji je pokazao saigračima kako se to radi. Da napomenemo da je Srbin meč počeo na klupi, da bi šansu dobio u 60. minutu.

Bio je Ajntrahtu značajno olakšan posao kada je fudbaler gostiju Valdemar Anton dobio crveni karton u 83. minutu nakon grubog prekršaja.

Činilo se da će domaćin sigurno pobijediti sve dok se nije ukazao Omar Marmuš.

Egipćanin je iskoristio karambol u šesnaestercu Ajntrahta i golom otkinuo dva boda timu iz Frankfurta.