Altyn Asyr - povratak šampiona!

Povratak aktuelnog šampiona Yokary lige Turkmenistana, Altyn Asyr na početku sezone pokušao laganim tempom da počne novu, na identičan način na koji je završio prethodnu sezonu.

Već u prva četiri kola zabilježio je tri razočarenja i tri neriješena rezultata.

Ali na muci se poznaju junaci pa je juče u derbiju protiv Ahala, derbiju najjačih timova u ligi slavio nakon preokreta.

Ahal je do ovoga meča sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Znao je da ne smije da se povuče pred naletima domaćina i aktuelnog šampiona. Međutim, postigli su gol u 6. minutu i kao da su se prepali pobjede povukli se i terensku inicijativu prepustili domaćinu.

Naravno, ovakav scenario je kao potpisivanje kapitulacije, pa je Altyn Asyr do izjednačenja stigao brzo u 29. minutu meča. Tako su otišli na pauzu.

Osjećaj pobjede je vladao u ekipi Altyn Asyra pa su tako odmah nakon pauze krenuli u jake napade i došli do vođstva od 2:1 u 57. minutu.

Meč su priveli kraju i tako na najbolji mogući način pokazali da su šampioni i da su spremni da odbrane titulu.