Drezga se ne predaje
FB: Amplitudo 2.CFL
Odigrano je 28. kolo Amplitudo 2.CFL. Vodeće ekipe Arsenal i Mornar nastavljaju trku za šampionski naslov, Drezga savladala Kom i povećala šanse za opstanak u ligi.

Nikad interesantnija borba u Amplitudo 2.CFL, čak četiri ekipe se bore za plasman u viši rang takmičenja, isto toliko timova strahuje za opstanak u ligi. Vodeće ekipe Mornar i Arsenal nastavili su borbu za titulu, Drezga se pobjedom protiv Koma primakla sigurnoj zoni.

Arsenal je slavio na svom terenu protiv neugodnog Ibra, golom Jasmina Muhovića dva minuta prije kraja meča. Tivćani su imali kadrovskih problema i nisu kompletni dočekali meč protiv Ibra ali su uspjeli da savladaju rivala i ostanu na vrhu tabele.

Mornar se vratio pobjedama nakon neriješenog rezultata u Beranama. Barani su slavili protiv Grblja 1:2 i tako zadržali korak za liderom. Boško Guzina je donio prednost Mornaru da bi Grbalj uspio da sredinom drugog poluvremena poravna rezultat, ipak, konačnih 1:2 postavio je Petar Sekulović u 68. minutu. “Trikolori” iz Radanovića imaju velike probleme i što prije moraju uhvatiti ritam ukoliko žele izbjeći ispadanje iz lige.

Kako se i očekivalo, Jedinstvo je bilo tvrd orah za trećeplasirano Igalo. Potpuno zaslužena pobjeda za tim iz Bijelog Polja koji je nastavio sa dobrim igrama u drugom dijelu šampionata i prava je šteta što su ostali bez šansi za Telekom 1.CFL zbog lošeg jesenjeg izdanja. Igalo je poraženo sa 3:1 u Bijelom Polju pa će do kraja sezone pokušati da sačuva mjesto koje vodi u baraž. Strijelci za Jedinstvo bili su Danis Kolić, Dražen Ajković i Aldin Mušović, dok je na drugoj strani precizan bio Miloš Grbić.

Drezga je iznenadila Kom i slavila rezultatom 1:2, treća vezana pobjeda istim rezultatom, a četvrta u posljednjih pet utakmica. Ovom pobjedom, tim iz Pipera je ostao u igri za opstanak u ligi, sigurna zona je na svega četiri boda pa ćemo do kraja gledati zanimljivu borbu sa Grbljem, Bokeljom i Ibrom.

Bokelj je u posljednjim minutima meča ispustio tri boda na gostovanju u Beranama. Gosti su vodili na Gradskom stadionu u Beranama pogotkom Vasilija Vučinića, a remi domaćinu donio je Rajko Đorđević autogolom u finišu meča.