Anćeloti
Carlo Ancelotti / Twitter
Menadžer Evertona Karlo Anćeloti svjestan je da će njegov tim morati da igra mnogo bolje u nastavku sezone, naročito u fazi odbrane.

Everton je teže nego što se očekivalo kao gost savladao ekipu Fulama – 2:3. Izabranici Karla Anćelotija su odigrali veoma dobro prvo poluvrijeme, ali su u nastavku susreta prepustili inicijativu rivalu i uz dosta muke sačuvali prednost.

Za “Karamele” je najvažnije što su uspjeli da prekinu seriju od tri poraza.

‘Najvažnije je što smo pobijedili. Izgubili smo energiju u drugom poluvremenu, igrači su bili umorni. Pokušao sam izmjenama da unesem malo svježine, ali izgubili smo na kvalitetu i onda smo morali da branimo rezultat. Moramo da se popravimo, u odbrani naročito. Imaćemo sada vremena da radimo na tome’ izjavio je Anćeloti.

Everton je odlično započeo sezonu, ali su onda upali u krizu od četiri meča zaredom na kojima nisu uspjeli da zabilježe pobjedu.

Trenutno su šesti na tabeli sa 16 osvojenih bodova. U narednom kolu dočekuju ekipu Lidsa.