Argentina bez pobjede, konačno prava Kolumbija (VIDEO)

0
26
Argentina
Argentina nije uspjela da savada Čile u sedmoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. U Buenos Ajresu je bilo 1:1.

Ipak, ono što se dogodilo prije meča bilo je u fokusu. Naime, ispred stadiona je oktivena statua Dijega Armanda Maradone, a potom su svi igrači domaće ekipe igrali u specijalnim dresovima posvećenim premunuloj legendi fudbala.

Svi igrači Argentine su na grudima imali sliku Maradone, uz poruku 1960 – zauvjek.

Što se tiče same utakmice, Argentina je povela u 23. minutu preko Mesija, ali je konačan rezultat postavio Sančes u 36. minutu.

Kolumbija je konačno pokazala pravo lice. ”Kafeterosi” su na gostovanju u Peruu bili ubjedljivi – 3:0.

Jeri Mina u 40, Mateus Uribe u 49. i Luis Dijas u 55. su donijeli su Kolumbijcima izuzetno važan trijumf.

Urugvaj i Paragvaj su odigrali dosadan meč bez golova, dok je Bolivija sa 3:1 savladala Venecuelu.