3
34
Argentina
JUAN IGNACIO RONCORONI
Nakon Brazila, Argentina je postala druga reprezentacija iz Južne Amerike koja je izborila učešće na Mundijalu. Upravo su pomenute dvije reprezentacije prethodne noći odmjerile snage u San Huanu, a golova nije bilo.

Argentina je željela da na krajnjem zapadu zemlje, pred krcatim stadionom, pobjedom čekira kartu za Katar, ali je na kraju osvojila i bod koji joj je bio dovoljan za Mundijal.

Izuzetno loš fudbal viđen je u San Huanu. Golmani gotovo da nijesu imali posla, a samo su na momente zablistali Di Marija i Mesi sa jedne, te Vinisijus sa dtuge strane.

Na kraju, 0:0 i nevjerovatan podatak koji govori da su se Argentina i Brazil više tukli nego što su igrali fudbal – čak 42 faula je dosuđeno sa 90 i kusur minuta, što znači da je bio sviran jedan faul na svakih dva minuta i 14 sekundi!

Urugvaj se proveo kao bos po trnju protiv Bolivije. Izgubili su sa 3:0, Arse sa dvije lopte u mreži Muslere je potopio favorita u La Pazu, a treći gol je postigao Marselo Martins.

Urusi su sada u izuzetno teškoj poziciji i čeka ih pakao u nastavku kvalifikacija, krajem januara.

Svoje šanse da ode u Katar uvećao je i Peru, pobjedom nad Venecuelom (2:1), ali i Ekvador koji je stigao do 23. boda iznenađujućom pobjedom nad Čileom – 2:0.

Golove za goste postigli su Estupinjan i Kaisedo.

Ipak, meč je odlučio kung-fu udarac Artura Vidala koji je zbog istog isključen u 15. minutu meča.

Golova jedino nije bilo u duelu Kolumbije i Paragvaja.