Argentina je imala nevjerovatnu fudbalsku godinu, FOTO: Twitter
Argentina je to – “Trofeo de Campeones”, odnosno utakmica Superkupa, na “Bombonjeri” između fudbalera Boke Juniors i Rasinga prekinuta pri rezultatu 1:2 u korist gostiju

Fudbalska 2022. godina koju će Argentina dugo prepričavati. Boka Juniors je u posljednjem kolu stigla do šampionske titule, ogromno iznenađenje priredio je Patronato osvojivši Kup, a posljednja utakmica u sezoni pripala je vicešampionu – u vidu utješne nagrade Rasing je osvojio Superkup, odnosno “Trofeo de Campeones”.

Tim iz Aveljenade pobijedio je na “Bombonjeri” Boku Juniors 2:1 u duelu obilježenom kišom crvenih kartona! Junak važnog trijumfa za goste bio je Karlos Alkaras, ali ne supertaletnovani i prvi teniser svijeta, već mladi, 20-godišnji napadač Rasinga koji je glavom efektno zatresao mrežu u 119. minutu. Isprovocirao je Alkaras domaće fudbalere i navijače skidanjem dresa, pa je nastao haos, ludnica, kakvu samo može da režira Argentina – sudija Teljo je samo dijelio crvene kartone!

Na kraju je meč prekinut jer je Boka Juniors ostala sa samo šest fudbalera u polju – isključeni su Vilja, Varela, Advinkula, Fabra i Benedeto, a kod gostiju Karbonero i pomenuti Alkaras…Glavni arbitar je isključio i tri Bokina predstavnika na klupi – trenera Ibaru, te igrače Zambrana i Gonzalesa, a kod Rasinga Galvana.

Inače je domaćin stigao do prednosti u 19. minutu pogotkom Briaska, ali samo tri minuta kasnije uzvratili su gosti preko Rohasa.

Ovo je bio tek drugi put da se igra Superkup Argentina. Rasing je ostao jedini pobjednik takmičenja. Debitantski pehar je osvojio nakon pobjede nad Tigreom sa 2:0, a 2020. se nije igralo zbog pandemije korona virusa.