Argentina u finalu!

Nije samo EURO, i na Kopa Americi je pitanje finaliste odlučeno posle penal serije, a Argentina je eliminisala Kolimbiju.

Posle 120 minuta fudbala u Braziliji bilo je 1:1, a „Gaučosi“ su u penal seriji slavili 3:2.

Očekivali smo pravi užitak, ali mora se priznati da smo gledali prilično dosadnu utakmicu, ali se nadamo da će Argentinci, zajedno sa Brazilcima u finalu, popraviti utisak.

Strijelac jedinog gola za Argentinu u regularnom dijelu utakmice bio je Lautaro Martinez u sedmom minutu utakmice, i to na asistenciju Lionela Mesija, dok je izjednačenje donio Luis Dijaz u 61. minutu meča.

Gledali smo praktično izjednačenu borbu većim dijelom utakmice, pa remi i jeste bio realan, ali kao pobjednik je neko ipak morao da izađe. Prvi izvođač jedanaesterca bio je Kvadrado, pa Mesi, ali je Sančez promašio, baš kao i De Paul, a potom i Mina.

Međutim, Paredes i Borha nisu mašili, dok je Martinez postao heroj pogodivši penal, a nakon toga je Kardona promašio odlučujući.

Na taj način Argentina je stigla do finala, a tamo je čeka Brazil. Ono što je posebno zanimljivo jeste da je Argentina u ovom vijeku četiri puta igra finale Kopa Amerike i nijednom nije osvojila.

Čile je slavio 2015. i 2016. godine u utakmicama bez golova, dok je Brazil 2004. to uradio posle onih spektakularnih 2:2, a onda i 2007. godine.

Četrnaest godina kasnije, Brazil i Argentina ponovo će se naći oči u oči – ko će izaći kao pobjednik ostaje da vidimo.