Arsenal dijeli prvo mjesto sa Komom - 2.CFL

Odigrane su dvije zaostale utakmice Amplitudo Druge crnogorske fudbalske lige. Tivatski Arsenal je pobijedio Igalo sa 2:0, dok su Bokelj i Jedinstvo podijelili bodove, bilo je 1:1 u Kotoru.

Fudbaleri Arsenala iz Tivta najprijatnije su iznenađenje u dosadašnjem dijelu šampionata. Malo ko je mogao očekivati da će ovaj tim biti na vrhu poslije 10 odigranih kola ali su igrači dokazali kvalitet i da 23 boda od mogućih 30 ne mogu biti slučajnost. Iskusni stručnjak Goran Jovanović kao da je posložio kockice i napravio tim koji će se do kraja boriti za vrh tabele.

Arsenal u svojim redovima ima nekoliko igrača sa pozamašnim igračkim iskustvom, Ćetko Manojlović je igrao za Grbalj, Dejan Pepić je godinama unazad jedan od najboljih strijelaca i igrača lige, Hulian Montenegro je samo slučajnošću još uvijek u klubu iz Druge lige, golgeter Ivan Asanović je došao kao veliko pojačanje iz Jezera, Jasmin Muhović je igrao za veliki broj klubova iz Prve lige. Kvalitet je definitivno tu a vrijeme će pokazati ima li i klub ambiciju da se bori za promociju u viši rang takmičenja.

Velibor Mršulja je postigao vodeći gol protiv Igala u 30. minutu i taj rezultat je bio aktivan sve do sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, kada je Jovan Popović postigao gol za konačnih 2:0. Igalo je poslije dobrog početka prvenstva tri meča bez pobjede pa će u narednom kolu tražiti pobjedu protiv Ibra u Rožajama.

U drugom meču Bokelj i Jedinstvo su podijelili bodove i može se reći da gosti iz Bijelog Polja moraju biti zadovoljni obzirom da su u debeloj sudijskog nadoknadi došli do poravnanja. Obije ekipe su očajnički tražile pobjedu koja bi ih izvukla iz teške situacije i lošeg niza rezultata ali epilog je jedan bod.

Slavoljub Bubanja nikako da pronađe pravi tim nakon što je prošle sezone na odličan vodio klub i jedan penal je odlučio sudbinu kluba odnosno učesnika Prve lige Crne Gore, srećniji je bio Titograd. Jedinstvo je imalo za cilj da se bori za jedno od prva tri mjesta, u klub su došli Dražen Ajković i Ivan Ivanović kao velika pojačanja ali rezultati nisu tu i vrh tabele je sve dalje.

Bokelj je poveo golom Petra Čavora u 43. minutu i izgledalo je da će domaći tim doći do jako bitne pobjede. Da ne bude tako pobrinuo se Srđan Šćepanović u posljednjim trenucima meča i donio veliku radost svojim saigračima.