Arsenal i Kom ne posustaju
FB: Amplitudo
Vodeće ekipe Amplitudo 2.CFL Arsenal i Kom ne posustaju sa pobjedama i po svemu prikazanom vodiće se zanimljiva borba za šampionski naslov. Arsenal je u derbiju kola savladao Mornar sa 2:1 dok je Kom bio bolji od Bokelja 1:0.

Arsenal i Kom imaju po 29 bodova od mogućih 36 pa ove sezone imamo zanimljivu borbu dvije najkvalitetnije ekipe, uz Mornar koji se nalazi na trećoj poziciji. Po svemu sudeći, ovaj trojac će se do kraja takmičiti za neka od prva tri mjesta na tabeli i plasman u viši rang takmičenja.

Kom je na Zlatici pobijedio Bokelj sa 1:0, gol odluke postigao je Mirza Hot u 39. minutu. Bokelj je daleko od prošlogodišnjeg izdanja i već sada glavni rivali su pobjegli veliki broj bodova pa će Kotorani morati da se zadovolje sredinom tabele ako se brzo nešto ne promijeni.

Arsenal je u derbiju kola nadigrao rivala sa kojim će se do kraja boriti za prva tri mjesta. Sva tri gola na meču viđena su u razmaku od devet minuta, Hulian Montenegro je donio prednost u 45. minutu da bi Stefan Radinović duplirao prednost u 51. minutu. Konačan rezultat postavio je Jovan Pajović u 54. minutu.

Jedinstvo je proradilo u derbiju sjevera, Ibar je bio nemoćan u Bijelom Polju. Domaćin je slavio sa 5:0 a golove za Bjelopoljce su postigli Tarik Čikić u 15, Dragan Nikolić u 49, Ivan Ivanović u 63, Anton Memčević u 76. i Alen Poljak u 86. minutu.

Jedinu pobjedu u gostima ostvarilo je Berane u Radanovićima protiv Grblja 1:0. Pitranje pobjednika riješio je Momčilo Dulović u 55. minutu.

Na svom terenu Igalo je došlo do nove pobjede i približilo se vrhu tabele, Drezga je ostala “zakucana” za dno tabele sa svega tri boda. Pobjedu od 2:0 donijeli su Miloš Grbić i Balša Radović u prvom poluvremenu.