Arsenal ponovo slavio, Lids ubjedljiv

Fudbaleri Arsenala savladali su u gostima ekipu Brajtona sa 1:0 u utakmici 16. kola Premijer lige.

Arsenal je tako nakon serije loših rezultata uspio da veže dvije pobjede.

Arsenal je slavio golom Aleksandra Lakazeta u 66. minutu, svega pola minuta nakon što je Francuz ušao u igru.

Lids je do najubjedljivije pobjede ove sezone došao u gostima savladaše VBA sa čak 5:0 u 16. kolu domaćeg šampionata.

Četiri od pet tih pogodaka postignuti su tokom prvih 45 minuta, a VBA je za čitav meč imao manje šuteva nego što su primili golova – šutnuli su samo dva puta.

Prvi gol je postignut već u 9. minutu, tačnije autogol Romejna Sojersa (loptu je želio da vrati golmanu sa ivice šesnaesterca, a poslao je u svoju mrežu), da bi u 31. minutu Alioski povisio na 2:0. Nije se dugo čekalo na treći pogodak pošto je samo pet minuta kasnije Herison bio strijelac za Lids.

“Poker” je kompletiran u 40. minutu preko Rodriga, a tačku na ovu utakmicu u 72. minutu stavio je Rafinja.

Na meču između Sautemptona i Vest Hema nije bilo golova, dok je Barnli takođe minimalnim rezultatom savladao Šefild, a strijelac je bio Mi u 32. minutu utakmice.