Arsenal prošao uprkos porazu, Roma ponovo bolja od Šahtjora

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Arsenal u Londonu sa 1:0, ali im taj trijumf nije bio dovoljan za plasman u narednu fazu jer su u prvom meču u Atini poraženi sa 3:1.

Trijumf ekipi iz Pireja donio je Jusuf El Arabi u 51. minutu utakmice.

Arsenal je mogao da izbjegne poraz, ali je propustio par veoma dobrih prilika.

Roma je pobijedila Šahtjor u prvom meču sa 3:0, dok je u revanšu bilo 2:1 (1:1) za tim iz Rima.

Strijelac za goste bio je Borha Majoral u 49. i 72. minutu, dok je Moraeš postigao gol za Šahtjor u 60. minutu.

Molde i Granada igrali su na neutralnom terenu u Budimpešti i slavio je Molde sa 2:1 (1:0), ali je Granada u prvoj utakmici slavila sa 2:0 i prošla u četvrtfinale.

Molde je poveo autogolom Hesusa Valjeha u 29. minutu, dok je Granadu u četvrtfinale poslao Roberto Soldado golom u 72. minutu.

Norveški tim je na kraju slavio golom u 90. minutu. Penal je realizovao Hestad.

Utakmica Dinamo -Totenhem otišla je u produžetke. Tim iz Zagreba nakon 90. minuta ima 2:0 čime je anulirao prednost tima iz Londona iz prvog meča