Liga kup: Arsenal rutinski, Čelsi se provukao

0
1
Arsenal
Fudbaleri Arsenala i Čelsija plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa.

Arsenal je na svom terenu bio bolji od Lidsa sa 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su ”tobdžije” u nastavku bile mnogo bolje.

U 55. minutu Kalum Čembres je doveo domaće u vođstvo. Zanimljivo, svega pola minuta nakon što je ušao u igru.

Već u 69. minutu Nketija je iskoristio kiks odbrane Lidsa i pogodio za konačnih 2:0.

U istom terminu, Čelsi je tek nakon penala eliminisao Sautempton.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1 (pogađali Haverc i Če Adams), a onda se pristupilo penala.

Promašili su Volkot, Mauntu je odbranio Forster, a najgori penal izveo je Smolbon koji je poslao loptu na drugu planetu. Čelsi je to iskoristio i na kraju slavio sa 4:3 u penal seriji.

Na isti načim plasman dalje izborio je i Sanderlend koji je izabacio ekipu KPR-a.