Arsenal
Fudbaleri Arsenala pripremaju se za početak nove sezone. Tim iz Londona poražen je u prijateljskom meču od Hibernijana sa 2:1.

tim je u prvoj pripremnoj utakmici uspio da izgubi od ekipe koja je završila na trećem mjestu u Škotskoj, sa 39 bodova manje od šampiona Rendžersa.

Tobdžije su odigrale u kombinovanom sastavu, ali to svakako ne može biti alibi za loš nasup.

Igrali su u prvoj postavi Pablo Mari, Vilijan, Mejtland-Najls, Ris Nelson, Obamejang i Nketija, a kasnije su ušli Beljerin, Lakazet, Smit-Rou, Parti i Niklas Pepe, koji je uspio i da promaši penal.

Domaćin je stigao do gola u 21. minutu nakon katastrofalne greške golmana Okvonkoa.

Prednost je duplirao Mekej u 69. minutu, a penal je Pepe promašio četiri minuta kasnije.

Smit-Rou je u 82. minutu postigao počasni gol za Arsenal.