Arsenal slavi pobjedu
Amplitudo 2.CFL
Juče je odigrano 23. kolo Amplitudo 2.CFL. Lider Arsenal upisao je prvu pobjedu u nastavku šampionata, Mornar minimalcem slavio protiv Ibra, Kom poražen u Grblju.

Fudbaleri Arsenala slave veliku pobjedu u Beranama, prvu u proljećnem dijelu šampionata. Jedini strijelac na meču bio je Jasmin Muhović u 54. minutu a gosti su mogli i do ubjedljivije pobjede ali je kapiten Ćetko Manojlović promašio penal u sudijskoj nadoknadi. Jako bitna pobjeda za Arsenal koji je poslao signal da će se boriti do kraja za prvo mjesto, Berane daleko od vrha tabele.

Mornar je uspio da slavi na svom terenu protiv ekipe Ibra, minimalnim rezultatom 1:0. Barani su bili bolji tim ali nakon što je Nino Vukmarković promašio penal, Ibar je zatvorio prilaze svom golu i držao 0:0 do 70. minuta kada je Slobodan Perišić postigao jedini gol na meču. Mornar se učvrstio na drugoj poziciji, Ibar na osam bodova zaostatka i sve dalje od opstanka.

Fudbaleri Jedinstva lako su izašli na kraj sa “fenjerašem” Drezgom koja je uspjela da dođe do rane prednosti u 2′ golom Balše Bulatoviča ali to je bilo sve od izabranika Milorada Malovrazića. Prvo je Žarko Korać poravnao rezultat za Jedinstvo, da bi do kraja poluvremena Dragan Nikolić postigao gol za vođstvo gostiju. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se Dražen Ajković i Anton Memčević.

Igalo je propustilo da preuzme treće mjesto i nađe se u poziciji baraža. Gosti su poveli u 42. minutu golom japanskog internacionalca Joonsoo Lee-a ali je Bokelj poravnao u samoj završnici meča i došao do bitnog boda u borbi za opstanak, strijelac je bio Mitar Globarević.

Grbalj je slavio protiv Koma 1:0 i uspio da iskoristi poraz Ibra pa je sada zona ispadanja na osam bodova razlike. Strijelac odlučujućeg gola bio je Nikola Stanišić u 25. minutu.

Naredno kolo igra se u srijedu 31. marta.