Arsenal
Arsenal je savladao na svom stadionu gradskog rivala Vest Hema sa 2:1 (1:1) u 2. kolu Premijer lige.

Vest Hem je dobro otvorio meč, igali su sa puno energije i vidjelo se da su jako motivisani, ali su ipak u 25. minutu kapitulirali.

Obamejang je pobegao odbrani gostiju, prosledio je loptu u sredinu, na pravom mjestu se našao Lakazet, koji matira Fabijanskog i postiže drugi gol u sezoni za 1:0.

Vest Hem je uspio da odgovori u 45. minutu. Frederiks bJeži odbrani Arsenala po desnoj strani, ubacuje loptu pred gol domaćina, na pravom mjestu našao se Antonio, kojem nije bilo teško da savlada Lena, 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, gosti su nastavili da prijete preko Antonija u nastavku, najprije je jedan njegov pokušaj bio izblokiran, potom je njegov udarac završio na prečki!

Arsenal je uspostavio kontrolu u nastavku, ali nisu uspjevali ozbiljnije da priprijete, sve do 86. minuta, Sebaljos je izbjegao ofsajd zamku, potom poslao loptu ka Nketiji, mladom napadaču nije bilo teško da se sa par metara upiše u listu strijelaca, novo vođstvo “Gunera”.

U samom finišu je Obamejang imao lijepu priliku da riješi pitanje pobjednika, ali je tukao pravo u Fabijanskog.