Arsenal u Londonu iznenadio novog šampiona

Tek treći poraz ove sezone doživjeli su fudbaleri Liverpula, nakon Votforda i Mančester sitija pulene Jirgena Klopa savladao je i Arsenal, bio je 2:1 (2:1) na “Emirejtsu”.

Imali su “Redsi” inicijativu na početku, koju su krunisali u 20. minutu. A Arsenal je bio miran

Proletio je Robertson po lijevoj strani, poslao je loptu pred gol rivala, Mane je bio sam na ivici peterca, pa mu nije bilo teško da postigne pogodak.

Ipak, samo 12 minuta kasnije, nešto što se rijetko viđa, katastrofalan potez Van Dajka, poslao je loptu pred svoj gol ka Fabinju, presjekao ju je Lakazet, koji potom obilazi Alisona i poravnava rezultat.

Novi šok za goste uslijedio je u 44. minutu, ovoga puta je Alison poslao loš pas na stranu, presjekao ga je i ovoga puta Lakazet, ali je Francuz sada proigrao Nelosna, koji je sa 10ak metara postigao pogodak za potpuni preokret.

Incijativa Liverpula u drugom poluvremenu, dvije dobre prilike za Salaha, ali je Martinez bio na visini zadatka.

U 86. minutu šansa za Manea, ali traljav udarac, u samom finišu je Vilok mogao da riješi pitanje pobjednika, ali je tukao pored desne stative.

Umalo da Aleksander-Arnold sjajnim udarcem u posljednjim sekundama poravna rezultat, ali ponovo odlični Martinez, nakon kornera nije bilo opasnosti za Arsenal, pa je ekipa Mikela Artete upisala trijumf.