Atletiko
Atletiko Mineiro i Flamengo obezbijedili su plasman u polufinale Kopa Libertadoresa.

Atletiko je nakon pobjede u Argentini od 1:0 i u revanšu bio bolji od Rivera – 3:0.

River je hrabro krenuo, svjestan da ima zaostatak od jednog gola, ali je domaćin ipak prvi stigao do vođstva. Zaraćo je u 22. minutu dobio lotpu od Hulka, a onda spektakularnim makazicama savladao Armanija.

River je u par navrata bio blizu da izjednači, ali je onda Hulk otklonio sve dileme oko putnika u polufnale. Snažni Brazilac je u 34. minutu, da bi u 61. Zaraćo postavio konačan rezultat.

U drugom meču večeri, Flamengo je sa 5:1 savladao Olimpiju, pa je ukupnim rezultatom 9:1 otišao među četiri najbolje ekipe.

Dakle, Brazilci ove sezone dominiraju Libertadoresom, a priliku da upotpuni svebrazilsko polufinale ima Fluminense koji će nakon 2:2 u prvom meč pokušati da eliminišu ekvadorsku Barselonu.