Atletiko Madrid savladao ekipu Kadiza

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na gostujućem terenu ekipu Kadiza rezultatom 2:4 (1:2), u utakmici 21. kola španske LaLige.

Atletko se ovom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji. Sada imaju 50 bodova, deset više od drugoplasiranog Real Madrida, uz utakmicu manje.

Atipičo za utakmice Atletika, viđen je veliki broj golova, a odličan meč odigrao je Luis Suarez koji je postigao dva gola.

Povele su “Jorgandžije” golom Luisa Suareza u 28. minutu. Urugvajac je fenomenalnim slobodnim udarcem donio prednost svojoj ekipi.

Ipak, samo sedam minuta kasnije Kadiz dolazi do izjednačenja preko Negreda. Međutim, gosti su do poluvremena, ponovo stekli vođstvo, a za to se pobrinuo Saul.

U 50. minutu, Suarez postiže svoj drugi gol na meču. Ovoga puta precizan je bio sa bijele tačke.

Domaćin smanjuje na 2:3, novim pogotkom Negreda u 71 minutu.

Konačan rezultat postavio je Koke dva minuta prije kraja susreta.

Srpski fudbaler Ivan Šaponjić debitovao je u dresu Kadiza i to baš protiv svog bivšeg kluba. On je u igru ušao u 66. minutu, ali nije uspio da pomogne svojoj ekipi da izbjegne poraz.