Atletiko Mineiro na dva boda od tutule, Hulkova ”granata” srušila Fluminense (VIDEO)

1
2
Atletiko
U derbiju 36. kola brazilske Serije A, Atletiko Mineiro savladao je, nakon preokreta, Fluminense – 2:1.

”Galo” je ovim trijumfom stigao na svega dva boda od titule prvaka Brazila, druge u istoriji, a prve nakon 50 godina!

Po ko zna koji put ove sezone, Atletiko Mineiro predvodio je Hulk koji je postigao dva gola.

Golom Manoela Flu je poveo u 14. minutu, ali je onda snažni napadač stupio na scenu.

Prvo je pogodio, rutinski, iz penala u 38. minutu za poravnanje, da bi pobjedu donio u 60. minutu, spektakularnim udarcem sa 25 metara iz ”slobodnjaka”.

Mineirao već u srijedu ima šansu da pečatira titulu, gosotvanjem protiv Šapokoensea, koji je odavno ispao u Seriju B…