Fudbaleri Atletiko Madrida pobijedili su u gostima ekipu Selte rezultatom 2:0 (1:0) u petom kolu La Lige.

Vodeći gol dao je Luis Suarez, koji je stigao do nestvarnog 150. gola na 194. utakmici u La Ligi, dok je u nadoknadi konačnih 0:2 postavio Karasko.

Takođe, treba dodati da je Suarez sa tri gola i jednom asistencijom, učestvovao već kod 50% pogodaka Atletika ove sezone u prvenstvu.

Dijego Simeone je na teren prvi put zajedno izveo Dijega Koštu i Luisa Suareza, a Urugvajcu je samo šest minuta bilo dovoljno da postigne svoj novi gol.

U šestom minutu, sjajni mladi lijevi bek Atletika Manuel Sančez, proigrao je Suareza kome nije bilo teško da postigne pogodak sa pet metara.

On je najbrže stigao do 150 golova u ovom vijeku, prestigavši čak i Ronalda, koji je poslije 195 mečeva bio na brojci od 140 pogodaka u španskom prvenstvu.

Selta je napadala, imala više udaraca, posjed lopte, ali je Jan Oblak ostao nesavladan.

Tek u drugom poluvremenu, Simeone je uveo Feliksa, Karaska i Ljorentea, a onda i Ektora Ereru, kako bi pojačao bedem na sredini.

Atletikov bedem je izdržao 15 napada Selte, koliko pokazuje statistika na kraju meča, a iz svog četvrtog pokušaja, došao do drugog gola, preko Karaska za konačnih 2:0 i važnu pobjedu poslije remija sa Ueskom i Viljarealom.