Atletiko slomio žilavi Alaves i vezao četvrtu pobjedu

U okviru 32. kola španske Primere, Atletiko je na “Vanda Metropolitanu” dočekao ekipu Alavesa, domaćin je slavio sa 2:1 (0:0).

Prvu priliku domaći igrači imali su u osmom minutu, Morata je tukao glavom iz dobre pozicije, ali je lopta otišla pored gola rivala.

U 39. minutu šansa i za Himeneza, ali je Urugvajac glavom loptu poslao preko gola Alavesa.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi “Kolćonerosi” stigli do prednosti nakon 14 minuta igre u nastavku.

Tripije je odlično centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, najbolji u skoku bio je Saul, koji trese mrežu gostiju iz Vitorije za 1:0.

Samo 12 minuta kasnije, Duarte ruši Ljorentea u svom kaznenom prostoru, penal za Atletiko, odgovornost je preuzeo Dijego Košta.

Paćeko odlazi u jednu, lopta u drugu stranu, 2:0 za “Jorgandžije”.

Alaves dolazi do pogotka, ali kasno, Koke je skrivio penal u prvom minutu nadoknade, par minuta kasnije u gol ga je pretvorio Hoselu.

Do kraja ipak nije bilo promijene rezultata, Atletiko je vezao 10. meč bez poraza u Primeri, četvrti put zaredom su slavili. Alaves je vezao treći poraz.

Madriđani su treći na tabeli sa 58 bodova, Alaves je 15. sa 23 boda manje, ali što je za tim iz Vitorije najbitnije, imaju devet bodova više od Majorke, koja je prva ispod crte.