BUNDESLIGA: Šestica Bajerna protiv Šalkea, Frajburg posustaje u borbi za Ligu šampiona

U njemačkoj Bundesligi danas je odigrano pet utakmica 32. kola, a najveću pobjedu zabilježio je Bajern u Minhenu ubjedljivo savladavši Šalke rezultatom 6:0, a bitnu pobjedu ostvarila je ekipa Union Berlina koja je savladala Frajburg 4:2.

Bajern je bez većih problema upisao treći uzastopni trijumf, pa sa četiri boda prednosti čeka utakmicu Borusije Dortmunda koja od 18 sati i 30 minuta dočekuje Borusiju iz Menhengladbaha.

Šalke je sa 30 bodova pao na 16. poziciju koje vodi u baraž za opstanak, dok je Bohum pobjegao iz opasne zone zahvaljujući pobjedi protiv Augsburga 3:1.

Tomas Miler je u 21. minutu doveo ekipu Bajerna u vođstvo, da bi Kimih samo osam minuta kasnije sa bijele tačke duplirao prednost.

Bajern je dobru igru nastavio i u drugom poluvremenu pa se Gnabri u strijelce upisao u 50. i 66. minutu, da bi ezervista Matis Tel u 80. minutu povisio na 5:0.

Konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Nusair Mazraui svojim prvim pogotkom u Bundesligi.

Union Berlin je pobjedom nad Frajburgom (4:2) uspio da se domogne trećeg mjesta poslavši današnjeg rival na poziciju pet.

Tim iz Berlina je zabilježio prvi trijumf u posljednja tri meča i sa 59 bodova nalazi se na trećoj poziciji sa dva boda više i utakmicom više od Lajpciga i tri od današnjeg rivala.

Union je na poluvremenu imao tri gola prednosti nakon golova Berhensa i dvostrukog strijelca Bekera, u drugom su Gulde i Grifo smanjili na 3:2, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Laiduni pogotkom u 80. minutu.

Bohum je prekinuo niz od šest mečeva bez pobjede nakon što je rezultatom 3:2 savladao Augsburg zahvaljujući golovima Antvi-Ađeia u 2. Guveluva u 59. (autogol) i Losiala u 62. minutu. Za goste je pogodio Majer u 29. i Jeboa u 85. minutu.

Ajntraht je savladao Majnc 3:0 golovima Kamade u 18, Buta u 40. i Kolo Muanija u 59. minutu, dok je Volfsburg bio bolji od Hofenhajma 3:1.

Trijumf ekipi Nika Kovača donijeli su Kaminski golom u 15. i Valdšmit u 75. minutu, a autogol u 90+3 postigao je Gulavogi.