DRAMA U BUNDESLIGI: Bajern u posljednjim minutima rasplakao Dortmund i stigao do 11. uzastupne titule!

U Bundesligi danas je završeno posljednje 34. kolo Bundeslige a ekipa Majnca napravila je iznenađenje i remijem u Dortmundu omogućila Bajernu da uz pobjedu u Kelnu proslavi 11. uzastopnu titulu šampiona Njemačke.

Majnca koji je rasterećeno odigrao na “Vestfalenu” i posle četiri vezana poraza iznenađujućim remijem protiv Dortmunda obradovao Bajern koji je pobjedom nad Kelnom proslavio novu titulu.

Poveli su gosti u 15. minutu kada je Andreas Hanče-Olsen donio prednost ekipi Majnca i unio nervozu u redove “milionera”, samo četiri minuta kasnije mogli su do izjednačenja ali je Haler promašio penal i priliku da dođe do 10 gola u sezoni.

Šok za domaćina uslijedio je u 24. minutu kada je Onisivo postigao novi pogodak za ekipu Boa Svensona.

Borusija je u drugom poluvremenu krenula sa napadima, a u 69. minutu Gereiro postiže pogodak za nadu ekipi iz Dortmunda.

Nije pomogao ni pogodak nekadašnjeg igrača Bajerna Niklasa Zilea u 96. minutu kojim je donio izjednačenje “milionerima”.

Bajern je u Kelnu slavio rezultatom 1:2 i tako došao do 11. uzastopne titule šampiona Njemačke. Odlično je otvorio utakmicu Koman u 8. minutu kada dovodi goste u vođstvo.

Ljubičić je 81. minutu donio izjednačenje iz penala i kada se činilo da će Bajern da napravi novo razočaranje, uslijedio je fantastičan pogodak Musijale koji stavlja tačku na borbu za titulu u 89. minutu.

Bajern je tako došao do 33. titule šampiona Njemačke i nastavio dominaciju i pored slabije sezone.

Zanimljivo je bilo i u borbi za opstanak gdje je Bohum pobjedom nad Leverkuzenom 2:0 obezbijedio takmičenje u Bundesligi i naredne sezone.

Šalke je porazom u Lajpcigu rezultatom 4:2 ispao u Cvajtu, a u drugi rang ide i ekipa Herte koja je danas slavila u Volfsburgu rezultatom 2:1.

U baražu će ići Štutgart koji je remizirao sa Hofenhajmom rezultatom 1:1.

U ostalim mečevima Menhengladbah je savladao Auzburg rezultatom 2:0, Ajntraht je pobjedom nad Frajburgom srušio snove gostima za plasaman u Ligi šampiona koji su zahvaljujući pobjedi Union Berlina nad Verder Bremenom rezultatom 1:0 obezbijedio takmičenje u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju naredne sezone.

U Ligu šampiona idu Bajern, Dortmund, Lajpcig i Union Berlin, Frajburg će ići u Ligi Evrope, a Bajer Leverkuzen u kvalifikacije za Ligu konferencija.