Bajern
Bajern iz Minhena osvajač je Superkupa Evrope. Bavarci su u Mađarskoj, nakon produžetak savladali Sevilju – 2:1.

Sevilja je povela već u 13. minutu kada je Lukas Okampos realizovao jedanaesterac.

Napadao je Bajern nakon toga, stvorio nekoliko dobrih prilika, a do izjednačenja je došao u 34. minutu kada je pogodio Leon Gorecka na dodavanje Roberta Levandovskog.

Jako zanimljiv duel viđen je i u nastavku, potpuno izjednačena borba i šanse na obje strane. Čini se da niko u posljednje vrijeme nije tako dobro parirao bavarskom velikanu.

Regularni tok završen je rezultatom 1:1, pa su se igrali produžeci.

Ipak, u produžecima je kvalitet Bajerna došao do izražaja, pa su izabranici Hansija Flika do vođstva, a na kraju i pobjede došli u prvom produžetku, tačnije u 104. minutu kada je pogodio Havi Martinez.

Bavarci su tako još jednom potvrdili da su istinska velesila i da im se u ovom momentu teško ko može suprotstaviti.