Bajern
Bajern i Sevilja odigraće večeras u Budimpešti meč za pehar Superkupa Evrope.

Bavarci će igrati za čak četvrti trofej u 2020. godini, nakon što su prošle sezone osvojili prvenstvo i Kup Njemačke, te ono najvažnije – Ligu šampiona, dok su Andalužani trijumfovali u drugom po važnosti kontinentalnom takmičenju, Ligi Evrope.

• Igramo protiv veoma dobre ekipe. Samo smo na to fokusirani ovog trenutka. Dva šampiona igraju jedan protiv drugog. To je nešto posebno – rekao je golman Bajerna Manuel Nojer.

Bavarci nijesu kompletni – Koman i Kuasi preskočiće meč sa Seviljom zbog povrede, dok je Dejvis pod znakom pitanja.

”Uradili smo sve da se dobro pripremimo. Očekujem da igrači budu maksimalno fokusirani i da odigraju stopostotnim intenzitetom. Uvjeren sam da ćemo ovu obavezu shvatiti vrlo ozbiljno. Želimo da pobijedimo, ovo je finale. A finala su uvijek posebna”, naveo je trener Hans Diter Flik.

Njegov tim imao je odličnu uvertiru pred put u Budimpeštu – Bajern je na startu Bundeslige deklasirao Šalke (8:0).

Sevilja je, međutim, nivo iznad posljednjeg rivala iz njemačkog prvenstva.

”Sevilja je zasluženo osvojila Ligu Evrope. Iskusan su tim, taktički dobar. Njen trener radi dobar posao. Biće dinamična utakmica. Očekujem dobro izdanje ova tima, samim tim i vrhunski meč”, istakao je Flik.

Bajernov rival u avgustu je šesti put osvojio Ligu Evrope, po čemu je apsolutni rekorder.

U Superkupu je, međutim, slavio jednom, i to u prvom nastupu – 2006.

Četiri puta je gubio – 2007, 2014, 2015. i 2016.

Nije, istina, ni Bajern mnogo uspješniji – Uefin Superkup uzeo je samo 2013. (u finalu gubio tri puta).

”Prilazimo meču sa mnogo nade i želje. Uzbuđeni smo što se vraćamo takmičarskim utakmicama. Utakmica sa Bajernom nas inspiriše i čini da budemo što bolji”, kazao je trener Sevilje Đulen Lopetegi.

”Fokusiran sam, ipak, na svoj tim. Ne poredim moje igrače sa bilo kojim drugim. Srećan sam sa onim što imam.”