Bajern savladao Frajburg

Duel 16. kola Bundeslige između Bajerna i Frajburga, Bavarci su riješili u svoju korist rezultatom 2:1. Gol odluke postigao je Tomas Miler u 72. minutu, pa se tako Bajern učvrstio na prvoj poziciji.

Utakmica je tek počela, a Santamaria je morao iz igre zbog povrede. Samo dva minuta aksnije, novi problem za FrajburgMiler je u šesnaestercu odlično proigrao Levandovskog, a Poljak lagano poslao loptu u mrežu, 1:0. Željeli su Bavarci i brzi drugi pogodak, ali su do prve prave velike prilike stigli preko Gnabrija u 25. minutu, ali golman Frajburga nije imao težak posao da sačuva mrežu.

Dva minuta kasnije, Gnabri je zbog povrede napustio igru, dok je na terenu bio Sane. Novajliji nije trebalo previše vremena da stvori odličnu šansu, ali je šut završio pored stative. Tek u finišu, Frajburg je pokušao nešto u napadu, ali je Nojer bio na visini zadatka.

Na identičan način počelo je i drugo poluvrijeme, a sada je van igre morao Abraši. nekoliko minuta kasnije, Levandovski je ponovo odlično upošljen, ali je njegov udarac iz peterca pogodio prečku, uz kontakt sa defanzivcem gostujućeg tima. Uslijedio je i pokušaj Gorecke, ali je Miler intervenisao. U 62. minutu, nakon kornera, Frajburg je iznenadio šampiona. Lopta je stigla do Petersena, koji je glavom poslao pored stative u mrežu Nojera. Odlični golman je zakasnio, pa je bilo neriješeno, 1:1.

Kimih je u nastavku predvodio napade Bajerna i upravo u 70. minutu mogao da vrati prednost, ali je Florian Miler upisao još jednu odbranu. A zatim se ofanziva Bavaraca završila pogotkom MileraSane je spustio loptu do odličnog veznog igrača, koji je u gužvi između defanzivaca, poslao loptu u mrežu, 2:1.

Uspio je Frajburg da zaigra nešto bolje, te drži loptu u svom posjedu, dok je Bajern čekao kontru. Međutim, prvu priliku nije realizovao Levandovski, odnosno, Miler je intervenisao. Finiš je pak pripao Frajburgu, koji je jurio bar bod iz ovog duela. Na drugoj strani, Sane se prošetak kroz kazneni prostor gostiju, ali od svega korner. Falilo je koncentracije Bavarcima u nadoknadi, ali ih je okvir gola sačuvao, pa su bodovi ostali na Alijanc areni.