Barselona je uzela samo bod na gostovanju Alavesu – 1:1.

Barselona je od samog početka preuzela terensku inicijativu, ali osim pokušaja Mesija iz slobodnog udarca i Fatija nešto ranije nije bilo opasnosti po gol domaće ekipe.

Sa druge strane, Alaves je iskoristio veliki nesporazum u odbrani Katalonaca, pa je poslije katastrofalne greške Neta Luis Rioha rutinski sproveo loptu u mrežu u 31. minutu.

U drugom dijelu meča prvi je zaprijetio Mesi kojem je Pačeko “skinuo” udarac, da bi potom pokušao i Fati.

Alaves je ostao sa igračem manje u 62. minutu kada je Žota zaradio isključenje zbog nesmotrenog faula nad Pikeom, da bi “kazna” uslijedila minut kasnije.

Antoan Grizman je primio loptu koja se odbila do njega, ušao u kazneni prostor i lijepom “bockom” prebacio golmana za konačnih 1:1.