Barselona šetnjom do osmine finala, PSŽ se provukao

Barselona i Juventus obezbijedili su osminu finala Lige šampiona, dva kola prije kraja grupne faze.

Katalonci su nakon siromašnog prvog poluvremena u Kijevu u nastavku razbili Dinamo.

Bilo je 4:0 za četu goste koji su bez nekoliko prvotimaca zadržali perfektan učinak u elitnom takmičenju.

Juventus je uz mnogo problema savladao Ferencvaroš 2:1. Mađari su vodili u Torinu, ali je “stara dama” na kraju ipak okrenula rezultat – presudio je Morata u sudijskoj nadoknadi.

Lacio je bio bolji od Zenita 3:1. Ovom pobjedom Adam Marušić i saigrači načinili su važan korak ka nokaut fazi.

Blizu osmine finala je i Borusija Dortmund. “Milioneri” su lako preslišali Briž (3:0) uz dva pogotka fenomenalnog Halanda.

Pari Sen Žermen je dobio meč koji je mogao da ga udalji od prolaska dalje. “Sveci” su golom Nejmara pobijedili Lajpcig 1:0.

Pomenute ekipe, dva kola prije kraja, imaju po šest bodova, tri manje od Mančester junajteda koji je sa rutinskih 3:1 savladao Bašakšehir.

Grupa F
Lacio – Zenit 3:1 (Imobile 3, p. 55, Parolo 23 – Dzjuba 25)
Borusija Dortmund – Klub Briž 3:0 (Haland 18, 60, Sančo 45)

Grupa G
Dinamo Kijev – Barselona 0:4 (Dest 52, Brajtvajt 57, p. 70, Grizman 90+2)
Juventus – Ferencvaroš 2:1 (Ronaldo 35, Morata 90+2 – Uzuni 19)

Grupa H
PSŽ – Lajpcig 1:0 (Nejmar p. 10)
Man. junajted – Bašakšehir 3:1 (Fernandeš 7, 19, Rašford p. 35, Džejms 90, – Turuk 75)