Boka juniors slavila u prvom meču poslije smrti Maradone

Emotivno je sinoć bilo na Bombonjeri gdje je Boka juniors ostvarila trijumf protiv Njuels Old Bojsa, u prvom meču poslije smrti Maradone.

Svi igrači oba tima na leđima su nosili Maradonino ime u čast preminuloj fudbalskoj legendi. Fudbalski savez Argentine promijenio je ime Liga kupa u Kup Dijega Maradone.

Boka juniors je slavila sa 2:0, a pobjedu su posvetili preminulom El Pibeu, a sve to je s tribina gledala njegova kćerka Dalma.

Utakmica je protekla u odavanju počasti Maradoni, a kada je u 12. minutu Kardona postigao vodeći gol iz slobodnog udarca za 1:0, igrači Boke su otišli ispred Maradonine lože na stadionu, spustili su njegov dres na travu i aplaudirali.

Do kraja je Boka drugim golom Kardone u 20. minuti ovjerila trijumf za konačnih 2:0, a domaći igrači su po završetku meča još jednom otišli ispred lože u kojoj je bila Maradonina kćerka i novim aplauzom su joj pružili podršku.

Uz zvuke pjesme “Live is Life” nakon meča igrači su aplauzom još jednom pozdravili Maradoninu kćerku.