Boka juniors
Agustin Marcarian/Sebastian Villa/REUTERS via Guliver image
Boka juniors posljednji je polufinalista Kopa Libertadores. Boka je u revanšu nadoknadila minimalan poraz iz ”El Silindra” i sa 2:0 izbacila Rasing.

Domaćin je sinoć odigrao možda i najbolji meč poslije koronapauze.

Samo zahvaljujući golmanu Arijasu koji je bio nevjerovatan, ”Akademija” nije pretrpjela težak poraz na ”Bombonjeri”.

Boka je u 23. minutu stigla do vođstva i to kada je Toto Salvio sa desetak metara glavom matirao gostujućeg golmana.

Ređale su se šanse pred golom Rasinga, ali se na gol čekalo sve do 59. minuta. Salvio je iznudio penal, a siguran izvođač istog bio je Vilja.

Boka juniors je dominirala i u preostalom dijelu meča pa je sasvim zasluženo izborila plasman u polufinala.

U borbi za finalni duel Boka će igrati protiv Santosa, dok će River ukrsitit koplja sa Palmeirasom.