Boka se oprašta od titule, Velez nastavlja trku (VIDEO)

0
9
Boka
Boka juniors se polako oprašta od titule u Argentini. ”Đenovljani” su sinoć poraženi od Vleza u gostima sa 2:0, čime su šanse za odbranu titule svedene na teoriju.

Velez je preskočio tim sa Bombonjere na tabeli i primakao se na osam bodova u odnosu na River. Velezu je ovo 12. meč bez poraza i u najboljoj je formi poslije Milionera kome se smiješi kruna, prva za trofejnog trenera Marsela Galjarda.

Domaćin je poveo golom Federika Manusuela u 39. minutu. Bio je Velez bolji rival, konstantno je napadao i zasluženo je stigao do vođstva.

Boka nije bila na željenom nivou, nije uputila nijedan šut u okvir gola domaćih, a pobjedu Veleza ovjerio je Taragaona u posljednjem minutu meča.

Ovo je tek drugi poraz na kormilu slavnog kluba Sebastijana Batalje, koji je prije dvija mjeseca preuzeo kormilo tima od smijenjenog Migela Anhela Rusa.