bolonje
Fudbaleri Bolonje pobijedili su Parmu na gostovanju sa 3:0 u 21. kolu italijanske Serije A.

Ekipi Siniše Mihajlovića pripao je derbi del'Emilija u kojoj se posebno istakao strijelac dva gola Musa Barou.

Dodavanja Nikole Sansonea iskoristio je napadač iz Gambije u dva navrata, prvo u 15 minutu, zatim i u 33. minutu i tako već u prvom poluvremenu pomogao Bolonji da stigne do, na kraju će se ispostaviti, nedostižne prednosti.

Sansone je i sam zaprijetio u nastavku meča, na drugoj strani u dva navrata probao je Galjolo, dok je najbolju šansu za “mlekadžije” imao Mihaila u finišu meča.

U drugom minutu nadoknade uslijedila je kazna za promašaj, kada je pogodio Rikardo Orsolini.

Parma je posle novog poraza i 13. uzastopnog meča bez pobjede ostala na pretposlednjem mjestu Serije A sa 13 bodova, dok je Bolonja 13. sa 23 osvojena boda. A iza Bolonje je Benevento sa 21 bodom.