Borusija maksimalna na pripremama, petarda protiv trećeligaša

Fudbaleri Borusije Dortmunda zadržali su maksimalan učinak i na trećoj pripremnoj utakmici zabilježili ubjedljivu pobjedu protiv trećeligaša Ferla sa 5:0.

Iako sa ekipama iz nižeg ranga Milioniri su u prva tri meča zabilježili sve tri pobjede uz gol razliku 10:1.

I u ovom meču očekivano trener Edin Terzić izveo je kombinovan sastav, koji je predvodio Marko Rojs.

Milioneri su u prvom poluvremenu postigli četiri gola. Prvo je u 16. minutu pogodio Polman. Nastavio je Mukoko u 28. a Daud je povisio na 3:0 u 37. minutu.

Drugim golom Mukoko je u 42. minutu postavio rezultat poluvremena. A konačnih 5:0 postigao je Eninga, koji je pogodio sa penala u 54. minutu.

Do prve utakmice sezone, u kupu protiv Minhena 1860 Borusija će još igrati sa Valensijom i Viljarealom.