EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Bosna i Hercegovina je uspjela da osvoji bod na gostovanju Italiji, na startu Lige nacija – 1:1.

U prvom poluvremenu na stadionu Fiorentine nije bilo golova, a prva je do vođstva došla BiH i to preko Edina Džeka u 57. minutu.

Vođstvo “Zmajeva” trajalo je tačno 12 minuta, a onda je Stefano Sensi donio poravnanje “Azurima”, što je bio i konačan rezultat meča.

U istoj grupi Holandija je u Amsterdamu bila bolja od Poljske 1:0 i to pogotkom Stivena Bergvajna u 61. minutu.

U grupi B Norveška je kao domaćin poražena od Austrije sa 2:1, dok je Slovačka izgubila od Češke 3:1 u Bratislavi. Meč između Škotske i Izraela u Glazgovu završen je 1:1, a istim rezultatom okončan je i susret između Rumunije i Sjeverne Irske.

U okviru grupe C ranije večeras Kazahstan je u gostima bio bolji Litvanije 2:0, dok je Albanija u Minsku savladala Bjelorusiju sa 2:0.