Bosna i Hercegovina nije uspjela da slavi u Zenici protiv Poljske.

Iako oslabljeni, gosti su slavili sa 2:1 u drugom kolu B grupe Lige nacija.

Prvo do vođstva došli su “Zmajevi” pogotkom Hajrisa Hajradinovića sa penala u 24. minutu, ali su Poljaci poravnali u posljednjem minutu prvog dijela kada je pogodio Kamil Glik.

Potpuni preokret i trijumf gostima donio je Kamil Grosicki pogotkom u 67. minutu.

U istoj grupi u derbiju večeri Italija je kao gost savladala Holandiju sa 1:0 i to pogotkom Nikola Barele u nadoknadi prvog poluvremena.

U grupi B Rumuni su kao gosti nadigrali Austriju sa 3:2, dok su Norvežani nakon poraza u prvom kolu iskalili bijes nad Shevernom Irskom i slavili u Belfastu sa čak 5.  Česi su kao domaćini poraženi od Škotske 2:1, dok je Izrael u Netanji odigrao sa Slovačkom 1:1.

U grupi C Albanija je u Tirani izgubila od Litvanije 1:0, dok je ranije danas Bjelorusi