Brazil ponovo ubjedljiv, minimalac Argentine (VIDEO)

3
9
Brazil
Prethodne noći odigrano je pet utakmica u CONMEBOL kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a Brazil i Argentina opravdali su uloge favorita.

Brazilci do 10. pobjede stigli preko Urugvaja, ubjedljivim rezultatom – 4:1.

Nejmar je otvorio seriju u desetom minutu na asistenciju Freda, da bi osam minuta kasnije Rafinja povisio na 2:0.

Rafinja č je u 58. minutu riešio pitanje pobjednika kada je postigao svoj drugi gol, ovog puta na asistenciju Nejmara.

Napadač Pari Sen Žermena je još jednom asistirao, Gabrijelu Barbosi u 83. minutu , a prethodno je na 3:1 smanjio Luis Suares u 77. minutu.

Argentina je, uz dosta muke, savladala Peru – 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Lautaro u 43. minutu.

Peruanci su u 65. minutu promašili i penal pa se rezultat nije mijenjao.

Izuzetnu važnu pobjedu u trci za Katar ostvario je Čile koji je sa 3:0 savladao Paragvaj, dok je Bolivija sa 4:0 savladala Paragvaj.

Golova jedino nije bilo u duelu Kolumbije i Ekvadora.