Brazil
Reprezentacija Brazila slavila je protiv Paragvaja u gostima sa 2:0 u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Karioke su tako zadržale prvu poziciju sa maksimalnim učinkom u šest utakmica.

Ponovo je Nejmar bio ključna figura meča poštoe je već u četvrtom minutu meča pogodio za 0:1.

Paragvajci su, kako je vrijeme odmicalo, sve više bili otvoreniji, pa su Brazilci stvarali šanse.

Ipak, Titeova ekipa do drugog gola stigla je u sudijskoj nadoknadi kada je, nakon asistencije Nejmara, pogodio Lukas Paketa.

Čile je ponovo razočarao i napravio kiks tamo gdje nije smio. Čileanci su na svom terenu osvojili samo bod protiv Bolivije – 1:1.

Mučio se Čile u Santijagu i uspio je da probije bedem Bolivijaca u 69. minutu kada je Erik Pulgar postigao pogodak.

Ipak, pravi šok uslijedio je devet miunuta prije kraja. Lopta je poslije udaraca kapitena Marsela Morena pogodila u ruku Giljerma Maripana, pa je poslije gledanja snimka opravdano dosuđen jedanaestrac, koji je upravo Moreno izveo na pefektan način.