Budućnost deklasirala Cvetex
FSCG
Proteklog vikenda odigrano je 14. kolo I ženske fudbalske lige Crne Gore. Breznica je bila slobodna dok je konkurent za titulu, Budućnost, deklasirala Cvetex sa 21:0.

Fudbalerke Budućnosti bile si apsolutni favorit u 14. kolu protiv rivalki iz Berana, ekipe Cvetex, a uspjele su da kvalitet potvrde i na terenu. Izabranice trenera Duška Globarević nisu imale milosti protiv Beranki i već na poluvremenu imale su 10 golova prednosti. U nastavku su “plave” postigle još 11 golova i “uništile” fenjeraša koji ima samo četiri boda i drži posljednju poziciju. Sve što je “fenjeraš” uradio bio je promašen penal u 45. minutu kada je Sonja Pačariz bila neprecizna.

ŽFK Ekonomist je savladao ŽFK Mladost 2015 rezultatom 0:4 i sa ovom pobjedom potvrđena je treća pozicija na tabeli. Kapiten Jovana Sarić donijela je prednost gostima dok je Sara Marković duplirala prednost. Do kraja utakmice, Sarićka je postigla i svoj drugi gol na meču da bi Marija Roganović postavila konačnih 0:4.

Lider na tabeli, ekipa Breznice, bila je slobodna u ovom kolu.