Budućnost
Budućnost ipak nije uspjela.

”Plavi” su poraženi u Zenici od Sarajeva sa 2:1 u 3. kolu kvalifikacija za LE.

Ekipa Mladena Milinkovića tako je završila nastup u Evropi za ovu sezoni iako je večeras odigrala dobar meč i imala prilika da ostvari bolji rezultat.

Sarajevo je povelo već u četvrtom minutu kada je odbranu Budućnosti nadmudrio Benjamin Tatar.

Domaći su imali šansu i u 20. minutu kada je pokupao Tatar, ali gola nije bilo.

Zaprijetila je gostujuća ekipa prvi put u 34. minutu preko Panajotisa Moraitisa, a izjednačenje je došlo u posljednjem minutu prvog dijela kada je upravo Grk pogodio mrežu Sarajlija.

Budućnost je jako dobro započela drugo poluvrijeme, pa su u 57. i 66. minutu velike prilike imali Terzić i Grbić.

Ipak, Sarajevo do novog vođstva dolazi u 67. minutu i to preko Matijasa Fanima.

Crnogorska ekipa je do 74. minuta igrala sa igračem više jer je Ahmetović isključen zbog dva žuta kartona. Ipak, Podgoričani to nijesu uspjeli da iskoriste.

Čak je Sarajevo u 82. minutu imalo kolosalnu šansu preko Tatara, ali je ostalo 2:1.

Predstavnik Bosne i Hercegovina će igrati u plej-ofu za ulazak u Ligu Evrope, dok se Budućnost okreće domaćim takmičenjima.