Budućnost furiozna u Petrovcu

Budućnost je došla do nove pobjede u Petrovcu, preokretom u drugom poluvremenu (1:0 – 1:4).

Teže nego očekivano, igrači Budućnosti došli su do pobjede protiv fenjeraša Petrovca koji je pokazao “zube” u prvom poluvremenu i golom Zorana Mikijelja imao prednost nakon 45. minuta igre. Domaćin je imao velikih problema, igrači nisu trenirali jer su početkom nedjelje stupili u “štrajk” ali ih to nije spriječilo da izađu hrabro protiv lidera.

U prvom poluvremenu gledali smo otvoren fudbal i šanse koje su se ređale kao na traci. Nakon vodećeg gola za Petrovac, penal je dosuđen i za šampiona ali je neprecizan sa bijele tačke bio Marko Vučić. Iako su gubili na poluvremenu, Budućnost je bila furiozna u nastavku i postigla četiri gola.

Kvalitet je došao do izražaja već u 49. minutu kada je Igor Ivanović poravnao rezultat da bi “plavi” preokrenuli Petrovac u 54. minutu prvim golom od svoja dva Dejana Zarubice. Konačnih 1:4 postavio je rezervista Viktor Đukanović nakon što je Igor Ivanović nesebično dodao loptu na prazan gol.

Budućnost je zadržala 21 bod prednosti nad drugoplasiranom Sutjeskom, dok Petrovac – čiji su igrači juče prekinuli trodnevni štrajk – kao ,,fenjeraš“ zaostaje šest bodova za Titogradom.