Budućnost sedmi put u finalu Kupa

Fudbaleri Budućnosti igraće po sedmi put finale Kupa Crne Gore. Podgoričani su danas, nakon trijumfa u prvom meču (3:0), ponovo bili bolji od Sutjeske – 2:1.

Nije dobro počelo za goste pošto je Sutjeska već nakon osam minuta povela i to golom Kneževića koji je odlično iskoristio loše postavljenu ofsajd zamku protivničkih igrača, ali i istrčavanje Dragojevića.

Budućnost se odmah potom probudila, zaprijetila par puta, a onda i došla do poravnanja. Viktor Đukanović je pronašao prostor, uputio lijep udarac sa ivice šesnaesterca i savladao Ličinu.

“Plavi” su bili bolji u nastavku, a nakon samo četiri minuta nastavka stigli su do gola i to iz diskutabilno dosuđenog penala.

Siguran sa 11 metara bio je Raičković.

Nakon toga je Sutjeska potpuno stala, gosti su mirno kontrolisali dešavanja na terenu i rutinski su sačuvali prednost.

Meč za trofej Kupa između Budućnosti i Dečića biće odigran “pod Goricom”, 29. maja.