Podgorica nanijela prvi poraz Dečiću, Budućnost slavila u Danilovgradu

Danas je odigrano 16. kolo Telekom 1. CFL lige. Dečić je poražen prvi put ove sezone, Budućnost slavila u derbiju protiv Iskre, pobjede Sutjeske, Zete i Jezera.

Serija od 15 utakmica bez poraza Dečića je prekinuta. Podgorica je slavila ubjedljivim rezultatom 0:3 i konačno prekinula seriju loših rezultata. Anđelko Jovanović je doveo goste u vođstvo u 14. minutu i to je bio rezultat prvog poluvremena. Najbolji strijelac šampionata Šaleta Kordić duplirao je prednost u 65. minutu a konačan rezultat postavio je Balša Sekulić dva minuta prije isteka regularnog vremena.

Budućnost je nastavila sa serijom pobjeda ali još bitnije povećala je prednost u odnosu na drugoplasirani Dečić na 10 bodova, uz utakmicu manje protiv Petrovca pa su plavo-bijeli novi jesenji šampion. Iskra je prekinula seriju od 14 utakmica bez poraza na svom terenu, šampion je bio nemilosrdan u Danilovgradu. Budućnost je slavila golovima Anta Babića u prvom poluvremenu i Draška Božovića u drugom.

Jezero je pobijedilo u Beranama Petrovac i tako se učvrstilo na sredini tabele. Svih pet prethodnih pobjeda Jezera završene su rezultatom 1:0 ali su se Osmajlić i albanski internacionalac Mujeci pobrinuli da tim iz Plava prvi put slavi sa 2 ili više golova.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita u Pljevljima. Već nakon prvih pola sata igre bilo je 0:3 golovima Osmajica i Markovića da bi konačnih 0:4 postavio Nikola Janić, prvim golom u seniorskoj konkurenciji.

Zeta je slavila protiv Titograda minimalnim rezultatom 1:0 a trenutak odluke desio se u 78. minutu kada je Janko Simović poslije prekida donio veliko slavlje svom timu.