Budućnost slavila u derbiju, Rudar iznenadio Jezero

Završen je prvi dio šampionata u Meridianbet 1. CFL. U 19. kolu, Budućnost je ubjedljivo slavila u derbiju protiv Dečića, pobjede Rudara, Sutjeske, Podgorice i Iskre.

Derbi 19. runde pripao je fudbalerima Budućnosti koji su još jednom pokazali da su ove sezone ubjedljivo najbolji tim u domaćem šampionatu. Ipak, očekivao se veći otpor Dečića ali poraz od 0:4 sigurno neće baciti mrlju na sve ono što su prikazali izabranici trenera Edisa Mulalića. Budućnost je do nova tri boda došli golovima Draška Božovića, Petra Grbića (dva) i Igora Ivanovića.

Podgoričani će u prvom dijelu šampionata odigrati još duel sa Petrovcem, zaostalu utakmicu 5. kola.

Sutjeska je popravila utisak od kad je kormilo preuzeo Miljan Radović. Nikšićani su došli do trećeg mjesta, samo bod manje od Dečića pa u klubu kraj Bistrice ipak mogu biti zadovoljni iako su davno otpisani kada je u pitanju borba za titulu. Dragan Grivić u 5. i Božo Marković u 36. minutu donijeli su prednost Nikšićanima, koju je u nastavku prepolovio Marko Marković pola sata prije kraja utakmice.

Rudar je došao do velike pobjede u Beranama protiv Jezera, bilo je 1:2. Jezero je poraženo u posljednja tri meča dok je Rudar slavio isto toliko puta i izjednačio se sa rivalom za opstanak u ligi. Gosti su u Berana poveli preko Dejana Kotorca u 13. minutu i prednost su održavali do 49, kada je Ndue Mujeci poravnao iz jedanaesterca. Ipak, mladi napadač Rudara Vuk Striković donio je pobjedu svom timu golom u 76. minutu.

Zeta nije uspjela da ostane neporažena na svom terenu protiv Iskre. Veliki kadrovski problemi, čak osam suspendovanih ili povrijeđenih igrača uticalo je na današnju partiju izabranika trenera Roganovića. Iskra je djelovala bolje, uspjeli su da slave sa 0:2 golovima Ivana Vukovića i Vladislava Rogošića i da završe prvi dio šampionata na petoj poziciji.

Posljednji meč današnjeg programa odigrali su Podgorica i OFK Titograd. Gosti sa Starog aerodroma došli su do prednosti golom Miloša Brnovića sa bijele tačke da bi preokret režirali japanski internacionalac Sentoku i Nikola Čelebić.