Budućnost slavila u derbiju protiv Sutjeske, Dečić se ne zaustavlja

Kompletirano je 11. kolo Meridianbet 1. CFL. Budućnost slavila u derbiju kraj Bistrice minimalnim rezultatom 0:1, Dečić i poslije 11. odigrane utakmice jedina neporažena ekipa sa samo bodom manje od lidera. Prvi trijumf Petrovca, Zeta bolja od Jezera dok je Rudar slavio protiv Titograda.

Četvrti put zaredom Budućnost dolazi do pobjede protiv Sutjeske u najvećem crnogorskom derbiju pa se može govoriti o dominaciji Podgoričana. Gol odluke postigao je Draško Božović u 15. minutu i to je bio jedini gol na meču. Budućnost je bila bolji tim u prvom poluvremenu ali su se u nastavku meča odlučili na kontra napade pa je Sutjeska imala blagu inicijativu. Najbolju šansu za Nikšićane propustio je Admir Adrović koji još uvijek nije postigao gol u sezoni.

Dečić ne samo da ne zna za poraz poslije 11 odigranih utakmica već izabranici trenera Edisa Mulalića igraju atraktivan i fanatičan fudbal. Novu pobjedu potpisali su Vuljaj i Rolović pa je Dečić na drugom mjestu sa samo jednim bodom manje od prvoplasirane Budućnosti. Vuljaj je iskoristio neopreznost golmana gostiju Kordića i šutirao na prazan gol. Iskra je pokušavala da izjednači ali nisu iskoristili neke svoje prilike i poluprilike pa je Rolović sa bijele tačke postavio konačnih 2:0.

Podgorica nije slavila protiv Petrovca i kao da su izabranici Milorada Pekovića izašli iz forme sa početka sezone. Petrovac je postigao tri gola u gostima i došao do prve pobjede koja će im mnogo značiti za nastavak šampionata. Rezultati nisu išli na ruku Petrovcu ali ekipa nije igrala loše pa su danas “naplatili” neke dugove iz prethodnih utakmica. Golove za goste postigli su Mirza Đurđić, Japanac Rjoja Tačibana i Luka Merdović dok je Šaleta Kordić pogodio i deveti put ove sezone za Podgoricu.

Zeta je slavila protiv Jezera 1:0 ali gosti su mogli i do pobjede da su u prvom poluvremenu iskoristili terensku inicijativu i odlične prilike. Kazna je stigla u 44. minutu golom Vaska Kalezića glavom pa je do kraja meča Zeta uspjela da kontroliše dešavanja na terenu i dođe do jako bitne pobjede.

Rudar je pobijedio Titograd u podgoričkom naselju Stari aerodrom sa 0:2. Oba gola viđena su nakon prekida, prvo je Striković iskoristio grešku golmana domaćih da bi u 80. minutu Kartal pogodio za konačnih 0:2. Bitna pobjeda za “rudare” nakon poraza protiv Jezera a poraz Titograda kojim su neutralisali veliku pobjedu protiv Podgorice u prošlom kolu.

Naredno kolo igra se u srijedu 4. novembra.